Dnes jste vyhráli utkání v Plzni. Mohl bys nám ho zhodnotit? Vnímal tým ty spekulace, které kolovaly kolem tohoto utkání na internetu, že se Benago chystá utkání Plzni pustit?

Slyšel jsem o tom, že mnoho lidí říká, že Plzni toto utkání pustíme a že jim darujeme body. Byl to těžký zápas, ale my jsme se snažili celou dobu a v určitých pasážích hry jsme měli smůlu, ale poté jsme ukázali, že jsme Benago!

Jak se vůbec v této sezóně cítíš? Muselo to být poměrně hektické, když jsi byl nejdříve v Kosovu a teď zase v Čechách.

Ano, bylo to těžké hlavně kvůli UEFA Cupu. To opravdu není lehké, protože člověk jde do jiné země a musí si zvykat na nové spoluhráče i jiné publikum. A pak zase není jednoduché se vrátit do Čech a hrát opět s jinými hráči. Ale teď se cítím dobře, i proto že Česko je mým druhým domovem.

Takže jak tě slyším, na Prahu a Česko sis zvykl.

Ano, Praha je mým druhým domovem. Už zde bydlím 5 let a jsem tu moc šťastný, navíc máme v týmu dobrou partu a náš kouč mi zde nahrazuje rodinu. Všechno je tak v pořádku a já zde mám svůj druhý domov a i svoji druhou rodinu.

Takže mezihráčské vztahy v kabině Benaga jsou dobré? Kdo jsou tvoji nejlepší kamarádi v Benagu?

Ano, vztahy mezi sebou v týmu máme perfektní. Moji nejlepší přátelé, se kterými trávím všechen svůj volný čas, jsou Diego Fogaca a také Marcel Rodek, který je také velmi dobrý kamarád. Ale nejvíce jsem s Diegem, protože spolu i bydlíme.

Vím, že jsi muslim. Piješ ale české pivo? A chodíš v Praze rád na party?

Ano, jsem muslim, ale české pivo mám moc rád a myslím si, že je jedno z nejlepších na světě. Občas si tedy na pivo rád zajdu, ale na party nechodím moc často.

Jak v současnosti vnímáš tým Benaga ve srovnání s minulým rokem? Jste silnější než minulý rok?

Podle mého názoru máme tento rok ten nejsilnější tým, co v Benagu zatím byl. Hráči jsou zde dobří a teď navíc přišel Saul, který patří k nejlepším hráčům světa a hrál v mnoha dobrých týmech. Takže si myslím, že nyní je ten tým perfektní a doufám, že letos budeme mistry.

Máte na to ale dostatek hráčů? Minulý rok po finále mnoho lidí tvrdilo, že Benago finále ztratilo zejména kvůli tomu, že jeho kádr nebyl moc široký.

Ano, to je pravda. Minulý rok jsme měli v týmu i mnoho zranění a také si myslím, že jsme prohráli ve finále i proto, že jsme neměli v kádru tolik hráčů, ale tento rok jich máme dostatek. Myslím si, že tento rok už ale budeme mistry a ukážeme všem, že jsme se z minulé sezóny poučili.

Už myslíš na playoff? Například proti komu bys nechtěl nebo naopak chtěl nastoupit ve čtvrtfinále…

Ano, přemýšlíme o tom. Já osobně určitě nechci hrát proti Vysokému Mýtu, protože oni nehrají futsal, ale spíše praktikují antifutsal. Takže nechci hrát proti Vysokému Mýtu, ale u ostatních týmů je mi to jedno.

Teď máš před sebou víkend. Jak většinou trávíš svůj volný čas?

Většinou jsem s přáteli chodíme na procházky do města a na kafe. Hodně chodíme po Praze, protože to město je úžasné a pak to spojíme s návštěvou nějaké kavárny.

Další aktuality

Jedeme do Edenu srovnat sérii, říká odhodlaně Kubíček
Jedeme do Edenu srovnat sérii, říká odhodlaně Kubíček 20.04.2017

Přinášíme rozhovor s brankářem Plzně Václavem Kubíčkem, jenž se nechal slyšet, že Interobal jede na Slavii pro výhru. Rozpovídal se i o soupeři, svém kamarádovi, Janu Homolovi.

Kapitán Třince Mendrok: Ligu musíme udržet
Kapitán Třince Mendrok: Ligu musíme udržet 21.03.2017

Nejlepším hráčem třineckého týmu v prvním měsíci kalendářního roku jste zvolili kapitána Lukáše Mendroka, s ním si také můžete přečíst kratičký rozhovor.

Lištván je zpátky: Bylo to dlouhé čekání
Lištván je zpátky: Bylo to dlouhé čekání 20.03.2017

V utkání Slavia - Chrudim došlo na jeden dlouho očekávaný návrat. Po téměř roční pauze vynucené zraněním - šlo o přetrhané křížové vazy - se na ligovou palubovku vrátil slávista Jan Lištván, velezkušený futsalista, který má na svém kontě téměř dvacítku startů v reprezentačním dresu.