Benago mohlo cestovat do Prahy, ale nakonec pojede do Brna. Trenér Zruče Beni Simitči je s tím smířený a za soupeře je rád. Za posledních pět sezon Benago s Helasem ztratilo body pouze jednou za remízu 1:1, jinak všechny duely vyhrálo.

Beni, do Brna jste původně jet nechtěl, ale do moravské metropole jezdíte celkem tradičně v play off (Tango, Rádio Krokodýl, Helas). Co říkáte na vašeho čtvrtfinálového soka?

Myslím si, že to nakonec dopadlo nejlépe pro nás. Když se podíváme do historie, tak máme s Helasem výborné výsledky. Jsou týmy, které vám nesedí, ale o Helasu to říct nemůžeme. Abych řekl pravdu, čekal jsem, že Plzeň zvládne zápas na Slavii a my bychom pak hráli se sešívanými. Přání se mi nesplnilo.

Jaké jsou výhody vašeho zápasu s Brnem?

Soupeř má velké hřiště, což se mému týmu líbí. Věřím, že splníme roli favorita. Pokud se chceme dostat do finále a válčit o mistra ligy, tak musíme čtvrtfinále a semifinále vyhrát.

Je pro vás velkou komplikací cestování do Brna?

Při vší úctě a respektu k soupeři doufám, že tam pojedeme jen jednou. Jedna cesta nás nezabije. I kdyby byly dvě, tak to není problém. Dálnice je snad už v pohodě. Cesty autobusem naopak pomáhají stmelit tým.

V čem má váš soupeř sílu?

Má dobré jednotlivce. Víme, na koho si dát pozor. V bráně chytá zkušený Šimon a hru řídí David Cupák, jeden z nejlepších hráčů ligy. Nebezpečný je i Lacko. Soupeř je ale hodně ovlivněný tréninky a fotbalovými zápasy v Rakousku. Jak říká jejich trenér Honza Loup, u nich se nikdy neví, v jakém rozpoložení a složení do zápasu půjdou.

Váš kádr je kompletní?

Snad ano. Na čtvrtfinále by se měl uzdravit i poslední marod Victor. Nevím, zda ho využiji, asi jen v krajním případě. Chci ho pošetřit na semifinále. Nebudu riskovat.

Připravujete se na play off nějak speciálně?

Vše budeme měnit. Malinko proházím sestavu. Budeme některé praktiky inovovat. Do play off půjdeme s novinkami, které trénujeme už měsíc dozadu, ale záměrně jsme je v zápasech základní části nevyužívali. Během reprezentační přestávky vše vypilujeme, i když nám bude chybět Michal Belej. V play off budou rozhodovat maličkosti?

Komu dalšímu věříte, že postoupí do semifinále?

Samozřejmě Chrudimi, a měly by postoupit také Interobal Plzeň a Gardenline Litoměřice, pokud využijí domácího prostředí. Myslím si, že v těchto sériích může postoupit kdokoliv. Pořád říkám, že postoupí ten, kdo vyhraje první zápas.

Další aktuality

Vstupné v Litoměřicích bude dobrovolné a půjde na projekt Futsal za život
Vstupné v Litoměřicích bude dobrovolné a půjde na projekt Futsal za život 27.04.2017

Nejvyrovnanější série play off CHANCE futsal ligy mezi Litoměřicemi a Spartou pokračuje v pátek od 20 hodin v lovosické hale. Zápas vysílá živě v rámci live sázek www.chance.cz a také www.livesporttv.cz.

K dorovnání historického milníku chybí Chrudimi šest branek do třinecké sítě
K dorovnání historického milníku chybí Chrudimi šest branek do třinecké sítě 27.04.2017

Třetí čtvrtfinále play off CHANCE futsal ligy rozehraje v pátek ve 20 hodin Chrudim a Třinec. Zápas se hraje na východě Čech.

Slavia chce v pátek rozhodnout čtvrtfinálovou sérii
Slavia chce v pátek rozhodnout čtvrtfinálovou sérii 27.04.2017

V pátek večer pokračuje čtvrtfinále play off CHANCE futsal ligy. Slavia hostí od 20 hodin v Edenu Plzeň.