Benago vede v sérii 2:0 na zápasy, ale úterní duel v Brně bolel (10:6). „Máme nějaké šrámy už od prvního zápasu. Hůř je na tom Marcelo, kterého trefovali nejvíce. Bude nám chybět vyloučený Sidnei,“ pravil trenér Zruče nad Sázavou Beni Simitči. Do hry však vytáhne uzdraveného Victora, který po zranění kotníku trénuje na plno, ale chybí mu zápasová praxe.

Helas má před třetím zápasem série větší problém. Několik klíčových hráčů mu bude chybět kvůli fotbalům v Rakousku. „Lacko, Outrata, Lidmila a já do Zruče bohužel nejedeme,“ řekl na rovinu kapitán Helasu David Cupák. Bude mít trenér Jan Loup náhradu? „Ve druhém utkání nastoupil na čtyři minuty Kasálek. Ten pojede určitě, a pak také kluci z juniorky,“ odpověděl brněnský futsalista.

Sám Cupák juniory Helasu trénuje. Bude to pro ně jistě cenná zkušenost. „Zahrají si proti druhému nejlepšímu týmu u nás. Jak jsem říkal už před zápasem s Chrudimí, je to pro ně futsalová maturita. Kdy jindy se předvést?“ ptal se David Cupák. Utkání se navíc hraje před televizními kamerami. „Televizní utkání je velkou motivací. Sleduje vás rodina i známí. Pro mladé kluky obzvlášť. Mohou se ukázat futsalové veřejnosti, která je nezná,“ prohlásil kapitán Helasu.

Trenér Benaga se dravého mládí Brna neobává: „Helas má dobrou kulturu klubu. Má kvalitní juniory, kteří budou hrát tvrdě a do těla, ale naše kvalita je někde jinde. V jejich plné sestavě jsme jim dali patnáct branek ve dvou zápasech. Možná jim v pátek dáme ještě více. Změny v hostující sestavě by nás neměly rozhodit. Jsme plně koncentrovaní. Měl jsem plán, abychom během sedmi dnů odehráli tři zápasy a postoupili do semifinále. V pátek se ho pokusíme splnit. Pak budeme mít více času připravit se na semifinále. Budeme odpočatí.“

Jaký vliv budou mít kamery na výkonnost hráčů Benaga? „Zápasy Benaga v televizi byly vždy ve sledovanosti rekordní. Věřím, že podáme zase dobrý výkon. Hráči se budou chtít předvést. Očekávám moc pěkný zápas,“ odpověděl Simitči.

Helas by rád sérii ještě prodloužil, ale šance jsou podle Cupáka malé: „Byl bych rád, kdybychom sérii prodloužili, ale buďme realisté. Šance je malá.“ Nicméně v úterním duelu Helas vedl o tři góly 5:2, takže ví, jak na zručskou obranu. „Zručští pak zvýšili otáčky, začali běhat a dávat balon od nohy. Nemáme zkušenost na to, abychom výsledek udrželi. Dělali jsme individuální chyby v obranné fázi, což v úterý rozhodlo,“ uzavřel David Cupák.

Zručští berou jen vítězství. „Věřím, že sérii ukončíme. Nechci, aby to znělo bez respektu k soupeři, to s tím nemá nic společného. My jsme dvakrát vyhráli a hrajeme doma. Pak se budeme koukat na naše soupeře,“ dodal Beni Simitči.

Profil haly

SH Zruč n/S.

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kapacita 250 diváků
Vstupenky 50 Kč

Další aktuality

Vstupné v Litoměřicích bude dobrovolné a půjde na projekt Futsal za život
Vstupné v Litoměřicích bude dobrovolné a půjde na projekt Futsal za život 27.04.2017

Nejvyrovnanější série play off CHANCE futsal ligy mezi Litoměřicemi a Spartou pokračuje v pátek od 20 hodin v lovosické hale. Zápas vysílá živě v rámci live sázek www.chance.cz a také www.livesporttv.cz.

K dorovnání historického milníku chybí Chrudimi šest branek do třinecké sítě
K dorovnání historického milníku chybí Chrudimi šest branek do třinecké sítě 27.04.2017

Třetí čtvrtfinále play off CHANCE futsal ligy rozehraje v pátek ve 20 hodin Chrudim a Třinec. Zápas se hraje na východě Čech.

Slavia chce v pátek rozhodnout čtvrtfinálovou sérii
Slavia chce v pátek rozhodnout čtvrtfinálovou sérii 27.04.2017

V pátek večer pokračuje čtvrtfinále play off CHANCE futsal ligy. Slavia hostí od 20 hodin v Edenu Plzeň.